Su Arıtma Dünyası
Su Arıtma Dünyası
Su Arıtma Dünyası
Su Arıtma Dünyası
Su Arıtma Dünyası
Su Arıtma Dünyası
Neden Alkali Su?

SAĞLIKLIDIR

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yapılan açıklamada, insan vücudundaki hastalıkların % 80’lik kısmının sağlıksız içilen sulardan kaynaklandığı belirtilmiştir.Filtre edilmiş ve Ph değeri 9.2 seviyelerinde olan Alkali Su tüketerek,mineralden zenginleştirilmiş su içersiniz.Bu da vücudunuzdaki birçok rahatsızlığın düzelmesi hususunda size yardımcı olur.

Alkali Su Arıtma sistemi kullanarak, kendinizi ve sevdiklerinizi hastalıklardan koruyabilir, onlara sağlıklı bir yaşam sunabilirsiniz.

 

EKONOMİKTİR

Günlük ortalama 2.5 lt.su içmemiz vücut sağlığımız için gerekliliktir.4 kişilik bir ailenin sağlıklı bir yaşam için,günlük ortalama tüketeceği su miktarı 10 lt. civarındadır. Hesapladığınız zaman,bu tüketimin aile bütçesine ciddi bir yük getirdiğini göreceksiniz.

Ayrıca yemek ve çay sularınızda, hazır su kullanmayı tercih ederseniz bu tüketimin ve maliyetin en az 3 katına kadar arttığını rahatlıkla görebilirsiniz. Yemek ve çay yaparken,suyu kaynatıyor olmanız,suyun içerisinde bulunan ve vücudumuza zarar veren ağır metalleri ortadan kaldırmaz.Yalnızca içme suyunuzu temiz hale getirmek ne kadar mantıklı ?

Alkali Su Arıtma sistemleri, 1 yıl gibi kısa bir sürede kendini amorti eder. Sonraki her yıl için, aile bütçenize ciddi bir katkı sağlar.Alkali Su Arıtma sistemi kullanarak, yemeklerinizde, çayınızda,içme suyunuzda ve sebze-meyve yıkama işlemlerinizde sağlıklı ve ekonomik su kullanabilirsiniz.

 

ZAHMETSİZDİR

Sürekli su taşımaktan,sürekli su siparişi vermekten ve ihtiyaç anında içme suyunuzun bitmesinden artık bunaldınız mı?

Alkali Su Arıtma sistemi sayesinde,günlük içme suyunuz 24 saat boyunca,sağlıklı,taze ve arıtılmış olarak elinizin altında hazır olacak.İhtiyaç anında 2-3 bardak su dahi almış olsanız,sistem otomatik olarak devreye girecek ve harcanan suyu anında kazandıracağı için,su ihtiyacınız her daim karşılanacaktır.Bu sayede su taşıma zahmetine de bir son vermiş olacaksız.

 

SİZİ ZARARLI PLASTİKLERDEN KORUR

Plastik şişelerin imalatında kullanılan Bisfenol A maddesinin insan vücudundaki olumsuz etkileri uzmanlar tarafından sıkça dile getirilmektedir.

Erkeklerde prostat kanseri,bayanlarda meme kanseri,çocuklarda hormon bozukluğu,kısırlık ve hamilelerde düşük riskine varana kadar,vücudumuza vermiş olduğu zararlar bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.Kapağını açtığınız su şişelerinin içerisinde oluşmaya başlayan bakterilerin,24 saat içinde 36 kata kadar çoğaldıklarını biliyor musunuz?

Alkali Su Arıtma sistemi kullanarak,kendinizi ve sevdiklerinizi zararlı plastiklerden koruyabilirsiniz.Aynı zamanda,depolanma standartlarını ve ne kadar süredir beklediğini bilmediğiniz suları kullanmak zorunda kalmazsınız.

 

KOKUSUZDUR

Gerek binaların,gerekse şehir şebeke hattındaki boruların eski olmasından dolayı birçok kez musluktan akan suyun berbat kokusunu hissetmişizdir.Bırakın bu suyu içmeyi,yemek ve çayımızda kullanmayı,el yüz yıkarken bile tereddüt etmişizdir.

Alkali Su Arıtma sistemi kullanarak,suyun içerisindeki ağır metalleri,zehirli gazları,kloru ve içim anında sizi rahatsız eden koku şikayetlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.Bu mükemmel teknoloji sayesinde,su içmeye doyamıyacaksınız.

 

KİLO VERMENİZE YADIMCI OLUR

Kilolarından kurtulmaya karar veren herkesin yapması gereken ilk şey,bol miktarda su tüketmektir.İçerisinde ağır metaller bulunan ve koku veren suların tüketimi oldukça zordur.Tüm bunlardan arındırılmış ve pH değeri 9.2 seviyelerinde olan Alkali Suyun içimi,yumuşak ve lezzetlidir.Bu sayede bol su tüketmenizde ve yağların vücuttan atılmasında inanılmaz etkilidir.

Alkali Su Arıtma sistemi kullanarak,rahatlıkla su tüketebilir ve kilo problemlerinizde çok daha çabuk sonuca varabilirsiniz.

 

YETERİNCE SU İÇMEMEK NELERE SEBEP OLUR.. ?

Vücudumuzun temel besin maddesi SU dur. Çünkü yetişkin bir bireyin vücudunun % 70 ‘i SU dan oluşmaktadır.Günlük olması gerektiği kadar su içmeyen bir kişinin vücudunda bulunan organların görevlerini yerine getirebilmesi de mümkün değildir.Su ihtiyacı karşılanamayan ve olması gerektiği gibi işlevlerine yerine getiremeyen vücudun,sağlıklı olması da söz konusu değildir.Örnek verecek olursak,yakıtı olmayan bir aracın çalışması nasıl mümkün değil ise,olması gereken miktarda su içmeyen bir vücudun da çalışabilmesi ve görevlerini yerine getirebilmesi mümkün değildir. İsterseniz her gün ortalama 2.5 litre su içmeyen bir bireyin karşılaşacağı rahatsızlıkların bazılarına birlikte göz atalım.

1-) Sindirim Sistemi Hastalıkları

Yeterli miktarda su alımı yapılmayan vücutta,sindirim için gerekli olan sıvılar azalacağından ve işlevini yerine getiremeyeceğinden dolayı,gastrit,ülser ve reflü gibi sindirim problemleriyle karşılaşabiliriz.

2-) Yüksek Kolesterol

Su içmemek hücrelerde su kaybına neden olur.Hücredeki su kaybını önlemeye çalışan vücut kolesterol seviyesini artırarak hücredeki su kaybını önlemeye çalışır.Bu sebeple,vücuttaki kolesterol şikayetiniz başlar.

3-) Kabızlık

Vücuttaki su eksikliğinde,vücudun kritik fonksiyonları için su sağlama görevi kalın bağırsağındır.Su yetersiz kaldığında,bağırsaklarda kayganlık oluşamayacağı için,atık maddeler bağırsak içerisinde yavaş ilerlemeye başlar.Bu da kabızlık şikayeti çekmenize sebep olur.

4-) Obezite

Yeterli miktarda su içilmeyen vücutta,toksinlerin ve atık maddelerin atılması zorlaşacaktır.Atılamayan bu toksinler ve atık maddeleri vücut yağ hücrelerinin içerisinde saklar.Su içmeyen kişide tokluk hisside olmaz.Bu yüzden daha çok gıda tüketimi yapan kişide,daha fazla toksin ve atık madde oluşacağı için,bünye kilo almaya başlar ve obezite şikayetiyle karşı karşıya kalırsınız.

5-) Erken Yaşlanma

% 70 ‘i su olan vücudunuza olması gerektiği miktarda su takviyesi yapmaz iseniz,organlar ve hatta vücudun en büyük organı olan deride susuzluk başlar.Bu sebeple deride kırışıklıklar oluşur ve cildiniz yaşlanma sürecine girer.Gün içerisinde bol su tüketimi yaparsanız,vücudunuz cildin ve organların erken yaşlanmasına sebep olan serbest radikallerle savaşacaktır.

6-) Yüksek ve Alçak Kan Basıncı

Vücudun su ihtiyacı olması gerektiği ölçüde karşılandığında,kanımızın % 92’si sudur.Vücudun susuz kaldığı zamanlarda ise, kan kalınlaşarak akışı sırasında dirence sebep olur.Bu da kan basıncının yükselmesinin sebebidir. Yeterince su içmek, vücuttaki toksinlerin dolaşımdan atılımını sağlar ve kan dolaşımını düzenler.

6-) Yorgunluk

Su,vücudumuzun en önemli enerji kaynağıdır.Dehidratasyon(susuz kalma) vücudu yavaşlatan enzimatik aktiviteye sebep olarak yorgunluk ve halsizliğe neden olur. Alkali Su içerek,vücudunuzun daha enerjik ve zinde olmasını sağlayabilirsiniz.

7-) Astım ve Alerjiler

Su, sağlıklı bir bağışıklık sistemi ve solunum yolu problemlerinden korunmak için, anahtar bileşendir.Ciğerlerinizin mukoza zarı, burun, sinüsler ve hava kirliliğinden doğan zararlardan korunmak için neme ihtiyaç duyar.Su kaybına maruz kalan vücut,sudan tasarruf etmek için hava yollarınızı daraltır.Siz,daha susuz kaldığınızı hissetmeden,bu savunma mekanizması devreye girer.

8-) Mesane ve Böbrek Problemleri

Toksin ve asidik atık birikimi bakterilerin gelişmesi için ortam sağlar.Bu da böbrek ve mesanede iltihap ,ağrı ve enfeksiyona daha yatkın olmasıyla sonuçlanır.İdrar yolu ve sistemlerinizin daha sağlıklı olması için,her gün bolca su tüketmelisiniz.Yeterli miktarda su içtiğinizi idrarınızın renginden anlayabilirsiniz.İdrar sarı tonlarda ise,vücudunuzdaki su azalmış demektir.Şeffaf tonda gelen idrar ise,vücuttaki su oranınızın normal seviyelerde olduğunun göstergesidir. Yukarıda belirtilen rahatsızlıklar,yeterli miktarda su içmemenin vücudumuza vereceği zararların bazılarıdır.Sizlerde sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için,yeterli miktarda Alkali Su tüketimine özen gösterin.

‘’Alkali Su Arıtma Sistemi Lüks Değil.En Önemli ihtiyacınızdır…’’ www.suaritmadunyasi.com.tr 0546 840 80 72